Září 2009

Josef Pejchal on-line: Sex až po svatbě? Tento přístup mi je blízký

30. září 2009 v 17:00 MUDr. Adam Suk

Chat s Josefem Pejchalem

Na další vývoj vztahu mezi Adamem a Veverkou, zkušenosti z divadla i soukromý život se v on-line rozhovoru ptali návštěvníci webu Ordinace herce Josefa Pejchala. Představitel sympatického, ale někdy i sobeckého MUDr. Adama Suka chatoval přímo z hostivařských ateliérů, kde se seriál natáčí.

"Máte rád sex, nebo jste jako Veverka a Adam?" zajímala se například jedna z chatujících. "Pokud mohu mluvit alespoň za Adama, tak ten proti sexu vůbec nic nemá a i Veverka je jistě vášnivou milenkou. Oba se ale domluvili, že je to mnohem lepší v manželství a tenhle názor je mi také blízký," odpověděl s přesahem do vlastního soukromí Pejchal.
Zuzanu Tymovou zase zajímalo, jestli by se chtěl seriálový doktor Suk stát skutečným lékařem. "Práce doktora by mě docela zajímala. Nějak mě ale nikde nechtějí. Prý herecká konzervatoř na to nestačí!! Asi tomu tam nerozumí, budu jim to muset osvětlit," reagoval s úsměvem Pejchal.
A jaké to je být součástí jednoho z nejsledovanějších seriálů? "Celkem je to práce a zábava. Dost lidí vám ale kouká "pod prsty", protože jsme nejsledovanější seriál. Tak si to zkuste představit," napsal herec v on-line rozhovoru.


134. díl - Zachraň mámu!

30. září 2009 v 9:39 Díly

Martina Tvrdíková a primář Dalibor Frynta - herci Kristýna Nováková - Fuitová a Jan Šťastný

Eliáš zůstává u Dalibora, zatímco se Boženka chystá na druhou operaci. Do Kamenice dorazí guru sekty otec Vratislav, který nemíní své ovečky nechat uniknout.

Tvrdě vydírá Boženku i Eliáše, brání je však celá Daliborova rodina. Boženka nátlaku podléhá: podepíše Vratislavovi souhlas, aby po dobu její nemoci pečoval o Eliáše. Za Boženkou dorazí Anička i Matyáš. Dalibor se dozví, že Matyášovy problémy jsou vážné, nedávno dokonce v mikrospánku havaroval. Boženka si myslí, že šlo o pokus o sebevraždu, proto mu nechce svěřit Eliáše. Matyáš obvinění bagatelizuje a tátovu pomoc odmítá. Magda se s Petrem pohádá kvůli postupu u jednoho společného pacienta. Kristýna svou šéfovou obhajuje, druhý den se však ukáže, že pravdu měl Petr. Magda prací řeší svou nenaplněnou touhu po dítěti. Vendulka předává chalupu novému majiteli - Martinu Císařovi, který se úspěšně léčí z rakoviny a dokonce se bude ženit. Jindřich s prodejem nesouhlasí, ale alespoň ho donutí, aby Vendulce přidal.

Už zítra od 12. hodiny chatuje Josef Pejchal!

29. září 2009 v 18:54 MUDr. Adam Suk
Představitel sympatického, někdy ale také pěkně sobeckého a zachtěného MUDr. Adama Suka, herec Josef Pejchal bude s vámi ve středu od 12. hodiny z hostivařských ateliérů chatovat. Zeptejte se ho na to, co vás nejvíce zajímá!

Myslíte si, že Adam skutečně zůstane s Veverkou? Nebo opustí kamenickou loď a vydá se za svým dlouholetým snem jako lékař do ciziny? A jaký je herec Pepa Pejchal doopravdy a co by třeba své seriálové postavě vytkl nebo za co naopak Adama zbožňuje? Na to vše se herce můžete zeptat už zítra, v našem chatu!Josef Pejchal na chatu

Šťastný:Sektářství a velké omezování mi nic neříká!

28. září 2009 v 10:13 MUDr. Dalibor Frynta


Ordinace v růžové zahradě 2 - Fryntův nový syn Eliáš

Omezování, víra, ale možná také naděje nebo soucit. To vše se ve čtvrtek v hlavách většiny z lidí točilo kolem dalšího tématu Ordinace - sektářství. Ve 132. díle jste také mohli vidět mladého nadějného herce Jakuba Stádníka.

Jan Šťastný, coby seriálový primář Frynta, se v 132. díle s názvem Nevrátím se! poprvé objevil po boku svého nového nevlastního syna Eliáše. Bravurně ho zahrál teprve jedenáctiletý Jakub Stádník. "Dneska jsem ho potkal poprvé a malej Kuba alias Eliáš je bezvadnej a komunikativní, tak jsem zvědavý, jak to vše nakonec při našich dialozích, dopadne," řekl na začátku natáčení o svém seriálovém synovi Šťastný.

Fryntův syn Eliáš


A proč Jakub vůbec herectví vyzkoušel? "Očekávám od toho, že se budu líbit a snad to i výjde," svěřil jsem s nadšením a jistou suverenitou herec. Nám nezbývá než mu popřát hodně štěstí a to, ať do hereckého světa Ordinace, co nejrychleji zapadne.

Fryntův syn Eliáš - herec Jakub Sádník

Co bude nového v říjnu?

27. září 2009 v 12:03 Míí kecy
Jsem moc ráda že se Vám na mém blogu moc líbí a chtěla bych Vám říct že od října to bude o moc zajímavější.Budu Vám přinášet každý měsíc 2 rozhovory.Jeden bude pravidelný a to s Janem Šťastným a ten druhý bude různě.Můžete se třeba těšit na rozhovor s Petrem Rychlím,Markétou Plánkovou nebo Radimem Fialou.Takže máte se na co těšit.


133. díl - Jenom ty a já

25. září 2009 v 14:05 Díly
Herci Barbora Munzarová a Jiří Langmajer

Tomáš zve Pavlu na výlet do Německa, chce navštívit dceru Heidi a rád by, aby se s Pavlou seznámila.

Marek a jeho odpor k Tomášovi však Pavlu zaměstná natolik, že odmítne s Tomášem jet. Kristýna se stále zlobí a Petr ji svou věcností nedokáže usmířit. Končí to hádkou. Doma narazí na Martu, která vystěhovává Kristýniny věci a tvrdí, že ji o to Kristýna požádala. Petr je nešťastný, neví, jak z toho, až mu přátelé poradí několik romantických triků. A tak se Petr objeví v noci pod Kristýniným oknem a vyznává jí lásku. Zmatená Kristýna, které Marta namluvila, že jí Petr vystěhoval, mu uvěří až ráno, když ho najde spát na zahradě. Se vší parádou se k němu vrací. Sylva se zmíní o problémech Matyáše a o tom, že je po letech začala navštěvovat Matyášova matka Boženka. Ta se jich dosud stranila, neboť je členkou sekty Posledního dne. Dalibor chce jet rodinu do Prahy zkontrolovat, jenže to nestihne - ještě ten večer se v Kamenici objeví sama Boženka i její syn - Eliáš. Ukazuje se, že problémy nemá jenom Matyáš, ale taky ona a to dost vážné. Vendulka prodává chalupu, aby získala peníze pro Vlastu. Jindřich se zlobí, že Vendulka nedala na jeho radu.

132. díl - Nevrátím se!

23. září 2009 v 12:29 Díly

Eliška Slavíková a Ivo Slavík

Eliška se vdává za Slavíka. Dostává od všech svatební dary, den před svatbou ale přiveze záchranka Petru Růžičkovou, která se zranila při sexu - se Slavíkem. Pusenský se s ním ostře konfrontuje, Slavík nevěří, že bude mít odvahu vše prozradit.

Nevědomá Eliška má o jeho asistentku Petru dokonce strach. Pusenský nevydrží a těsně před svatbou vše Elišce řekne. Ta mu však neuvěří - má to za další trik. Jisté obavy svěří jen Katce, která ale tátovi věří. Eliška a Slavík začínají společný život. Marek Tomáše chladně ignoruje, a aby přilákal Pavlinu pozornost, jde za školu. Zastání a klid hledá u Pusenského. Pavle nevyjde ani výchovný pohovor a Marek k Vladimírovi v podstatě utíká - dokud bude Tomáš u Barnů, on bude u něj. Adam dostává povolení jet na stáž. Veverka je z toho smutná, zvlášť, když jí Adam nabídne, že kvůli ní zůstane, a ona pochopí, že tuto nabídku nemyslí vážně. Loučí se, Veverka slibuje, že bude čekat. Martina a Oskar hledají po Adamovi nového podnájemníka. Excentrický Hugo nevyjde, a tak přizvou Lukáše a Gábinu. Marta je po operaci. Dělá v nemocnici obstrukce, a tak ji doktor Hanák pouští domů. Přichází se s ním rozloučit Jasmina - odlétá do Goražde. Dává mu na rozloučenou medailon s jejich podobenkami, který se shodou okolností dostane do rukou Marty. Když Petr nečekaně poskytne Jasmině útočiště na noc, využije Marta medailonu, aby Kristýninu důvěru v Petra ještě víc podkopala

Oskar s Martinou zachraňovali raněné dítě

23. září 2009 v 12:27 Zajímavosti ze zákulisí
Ordinace v růžové zahradě 2 - Záchrana Ondry Beneše

Chladné letní ráno, odlehlá silnice nedaleko Poděbrad, štáb, herci a dobrá natáčecí atmosféra, kterou nezkazil ani studený vítr. Tak takto začal další natáčecí den, tentokrát s herci Martinem Písaříkem, Kristýnou Novákovou - Fuitovou a Adamem Mišíkem.

Malý Ondřej Beneš měl jeden z nejtěžších úkolů dne, a to hrát raněného cyklistu, kterého Oskar s Martinou najdou ve vysoké trávě na jejich cestě autem.

Celý štáb při nátáčení v exteriétech

Herci Martin Písařík a Adam Mišík poslouchají rady lékařeHerci a štáb během zkoušky...

Herci a štáb během natáčení exteriérů...

Fiala on-line: Zkoušel jsem i operovat!

22. září 2009 v 13:34 MUDr. Petr Hanák
Radim Fiala byl na chatu

Představitel MUDr. Petra Hanáka, herec Radim Fiala usedl dnes ve 12. hodin k našemu počítači a odpovídal na vaše dotazy. A co vás nejvíce zajímalo?

Jako rázného, drsného a mnohdy do pusy si nevidícího doktora Hanáka ho znáte z televizních obrazovek. Jaký je ale herec Radim Fiala doopravdy? Je taky tak tvrdý jako jeho postava bývalého válečného doktora?Radim Fiala na chatu


Chatujte dnes od 12:00 s Radimem Fialou!

22. září 2009 v 11:13 MUDr. Oskar VšetečkaPředstavitel MUDr. Petra Hanáka, herec Radim Fiala usedne už dnes od dvanácté hodiny k počítači a bude odpovídat na vaše dotazy. Zajímá vás, jak dopadne jeho vztah s Kristýnou Tichou nebo jestli bude úspěšně abstinovat? Ptejte se už nyní!

Jako rázného, drsného a mnohdy do pusy si nevidícího doktora Hanáka ho znáte z televizních obrazovek. Jaký je ale herec Radim Fiala doopravdy? Je taky tak tvrdý jako jeho postava bývalého válečného doktora?


Seriál je pro mne velká škola

20. září 2009 v 9:35 Zajímavosti ze zákulisí
Jedním z nejoblíbenějších lékařů seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 je Adam Suk. Adam se vrátil z Holandska bez lásky a bez výhlídek, zabydlel se na chirurgii, kde nachází svou velkou lásku. Josef Pejchal, který propůjčuje Adamovi tvář, týdně najezdí kvůli seriálu stovky kilometrů, protože na natáčení dojíždí až z Pardubic, kde hraje v divadle. Auto v tuto chvíli používá nejenom jako dopravní prostředek, ale zároveň jako místo, kde se učí texty. Takže se může stát, že se lidem, kteří oblíbeného herce náhodou zahlédnou v autě, může zdát, že trpí samomluvou, i když zatím pilně studuje. "Dojíždění z Pardubic, kde hraji a kam se vracím z natáčení na hereckou ubytovnu, je trochu náročné, ale naštěstí cestuji velmi rád a auto mi, bohudíky, stále dobře slouží. Během cesty se snažím učit a opakovat si scénář a chvílemi přemýšlím o hloupostech nebo poslouchám muziku," popisuje herec. Jako lékař se prý necítí poprvé: "Lékařem nejsem poprvé. Téměř každý malý kluk si chce hrát na doktora s kamarádkami, a ani já jsem nebyl výjimkou," říká s úsměvem a dodává: "Jen si to bohužel moc nepamatuji," vtipkuje Josef. Herec si pochvaluje své kolegy v seriálu, které považuje nejenom za své spolupracovníky, ale často i za učitele: "Kolegové, kteří přišli jako noví do seriálu, jsou stejně tak šikovní a příjemní jako ti kolegové, kteří již ze seriálu odešli. Mám radost z každého natáčecího dne, a to nemyslím pochopitelně jenom kvůli penězům, ale samozřejmě kvůli tomu, že se setkám zrovna s tímto kolegou nebo touto skvělou herečkou a mám možnost si s nimi zahrát. Ještě tolik se toho musím od nich naučit a tohle "učení" mě - na rozdíl od školy - velmi baví!" Jako mladý herec a lékař má mnoho fanynek, ale za tu nejvěrnější považuje Eržiku - vrátnou z divadla: "Eržika je úžasná! Neustále má přehled a nové nápady, jak a který vztah by měl jak dopadnout. Asi předám kontakt našim scenáristkám, kdyby si náhodou nevěděly s něčím rady. Naše Eržika by to jistě vyřešila. Akorát by potřebovaly překladatelku z maďarštiny, protože Eržika mluví česko-maďarským dialektem!


Se Zlatou kamarádství hrát nemusíme

20. září 2009 v 9:27 Zajímavosti ze zákulisí
Jednou z hlavních postav, které se objevily v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, je sympatická herečka Barbora Munzarová. Jejím úkolem je ztvárnit roli férové, rázné, romantické i temperamentní lékařky Pavly Barnové, které život naplánoval nelehké situace. Má vážně nemocného syna a chybí jí partner, o kterého by se v životě mohla opřít. Ale i přesto, že ví, jak láska bolí, nikdy nepřestává milovat. Její velkou oporou je přítelkyně doktorka Běla Páleníková, na kterou se může kdykoliv obrátit a spolehnout. "Se Zlatou Adamovskou, která propůjčuje tvář Běle, se znám z divadla Na Vinohradech. Když jsem nastoupila sem do divadla, byla mi velkou oporou, dovolím si říct takovou maminou, za kterou jsem mohla s čímkoliv přijít," svěřuje se Bára a dodává: "Zlata, která nade mnou přebrala jakýsi divadelní patronát, mi mnohokrát pomohla a dobře poradila nejenom co se práce týče, ale také v mém osobním životě, za což jí jsem velice vděčná." Zlata Adamovská a Bára Munzarová se sice několikrát potkaly na divadelních prknech, ale možnost stát společně před televizní kamerou jim dal až tento oblíbený seriál. "Díky tomu, že se se Zlatou znám, se mi seriálové přátelství hraje velice dobře a opravdu od srdce," dodává herečka. A jak vnímá svoji kolegyni sama Zlata Adamovská? "Bára je velmi svědomitá, pilná a milá kolegyně. To, že díky seriálu spolu můžeme být i před kamerou, mě těší. Víte, když se s někým dobře znáte, vztah před kamerou se pak navazuje daleko snadněji. Báře moc fandím a seriálové Pavle přeji co nejvíce diváckých fanoušků."


Ordinace na vlastní kůži: Výherci soutěže si zahráli v seriálu

19. září 2009 v 12:35 Zajímavosti ze zákulisí
Ordinace v růžové zahradě 2 - Výherci TV magazínu v ateliérech

Vyzkoušet si, jaké to je, zahrát si spolu s oblíbenými herci v Ordinaci, mohli uprostřed srpna výherci velikonoční soutěže TV magazínu. V hostivařských ateliérech Ordinace tak zažili skutečnou atmosféru natáčení. Naše kamera byla při tom.

"Celé naše městečko čeká na to, až přijedu a budeme tu mou návštěvu v Ordinaci promítat na velké obrazovce," řekl s nadšením jeden ze dvou výherců František Nasch, který dorazil spolu s manželkou a synem.

Oba pánové si svůj natáčecí den užili opravdu do poslední kapky. Na okamžik okusili, jaké to je, stát se hvězdou seriálu. Nechyběla návštěva kostymérny, šikovné ruce paní maskérky nebo zájem novinářů, kteří s oběma výherci točili rozhovory.

Výherci si nakonec zahráli ve scéně v baru U Čerta. Společnost jim dělaly dvě mladé herečky Lucie Černíková a Kristýna Janáčková. "Vidět to, být tady a herce vidět na živo, to je opravdu zážitek," dodal po natáčení druhý výherce Michal Hořejší.

Natáčení nehody: Anička Stropnická skoro srazila štáb!

19. září 2009 v 12:11 Anna Fryntová
Napětí, strach, dlouhé čekání, ale také zasloužené volno a závěrečný smích. Tak to vše jsme zažili na natáčení dalšího dílu Ordinace během jednoho z letních dnů. Štáb točil klíčovou scénu úterního dílu. Neřízené řízení Aničky Fryntové se stalo osudným Kristýně Tiché!
Herci si během namáhavého a mnohdy velmi zdlouhavého natáčení užívali chvilky volna a my jsme nelenili a trochu jsme je vyzpovídali. "Řidičák mám jen dva měsíce, takže ta má jízda vypadá podobně a to auto se se mnou stále pořád pere," komentovala natáčení seriálové nehody herečka Anna Stropnická. Její kolega Martin Písařík už ale koukal na její řízení s nadhledem. "Auto a manželka by se neměly vůbec půjčovat, pak to dopadá takto," vtipkoval herec.Ordinace v růžové zahradě 2 - Nehoda
Fryntova dcera se na obrazovky vrací ve velkém stylu

19. září 2009 v 10:07 Anna Fryntová

Po návratu z Kanady udělá v Kamenici opět rozruch. Přestože v objetí ženatého Oskara Všetečky neskončí, dá o sobě Anička Fryntová ještě pořádně vědět a jen tak si nenechá nic líbit.
Střeštěná, nápadů vždy plná, ale taky trochu protivná a rozmazlená. Tak by se dala charakterizovat postava Fryntovy dcery Aničky. Do Kamenice se vrátila proto, že se nakonec rozhodla studovat medicínu v Česku.
"Pro mě je to takové herecké procvičování a jsem ráda za takovou praxi," vysvětluje mladá herečka Anna Stropnická, která Aničku v Ordinaci hraje. "Protivky jsou vděčný," dodává.

Monika Zoubková pokřtila mladé vikuně!

19. září 2009 v 9:45 MUDr. Tereza Benešová
Roli sudiček přijaly ve středu 9. září v ZOO Liberec tváře úspěšných pořadů televize Nova. Veterinární lékařka MVDr. Hana Žertová, která řeší problematické chování domácích zvířat v novém pořadu Polepšovna mazlíčků, herečka Jaroslava Obermaierová z Ulice a Monika Zoubková z Ordinace v růžové zahradě 2 společně pokřtily dvě mláďata vzácných jihoamerických lam, zvaných vikuně.

Sameček, jenž se narodil 15. června rodičům Maxovi a Arice, dostal jméno Ashari, o šest neděl mladší samičku, kterou Max zplodil s Rouge, pokřtili Valdivie.

Hvězdy TV Nova pokřtily mladé vikuně

Paní Obermaierová jim popřála, aby se dožili alespoň dvaceti let a aby je děti nekrmily pamlsky, protože to jejich zdraví nesvědčí. Doktorka Žertová, které leží na srdci především vztahy se zvířaty, jim přála hodně porozumění s lidmi.

Křest v Liberci

Monika Zoubková k tomu dodala, aby se jim v ZOO líbilo a aby se dál úspěšně množili, aby se mohly brzy uskutečnit další křtiny. Malé vikuně byly pokřtěny pouze symbolicky před výběhem, protože jsou velmi plaché. Po přípitku všechny tři dámy podepsaly památeční křestní listy mláďat a následovala autogramiáda pro návštěvníky ZOO.

Začátek

19. září 2009 v 9:07 Míí kecy
Lidičky jsem ráda že se vám na mém blogu alespoň trochu líbí .Ztím začínám takže jsem budu dávat i články takový nepodststný.Doufám že se vám alespoň ňáky líbí a že mi svůj názor na ně(třeba i záporný) napíšete do komentářů.Moc díky!

131. díl - Nechci lhát!

18. září 2009 v 18:31 DílyHerečka Kristýna Nováková - Fuitová jako sestra Martina Tvrdíková

Oskar s Martinou jedou obhlédnout nové zaměstnání a u silnice narazí na zraněného Ondru Beneše.

Oskar poskytne první pomoc, diagnostikuje zlomenou stehenní kost i poranění břicha. Přesvědčí Lukáše, že je nutné operovat okamžitě, a chlapci tím zachrání život. Všichni to ocení, navíc se po výsledcích histologie ukáže, že potíže pana Vykopala nebyla Oskarova chyba. Je vzat zpět skoro s fanfárami. V nemocnici se objeví zeť Vendulky Ferdinand Jonáš. A s ním zvěst o obrovských potížích Čížkovy dcery Vlasty, kterou v Thajsku zneužili pašeráci drog a ona teď čelí obvinění. Na právníky i úplatky potřebuje Jonáš obrovskou sumu peněz. Vendulka slíbí pomoc, Jindřichovi se to ale nezdá. Pavla a Tomáš čelí Markově chladnému odstupu k jejich vztahu. Tomáš se snaží, dokonce přinese štěně, ale je to marné. Pavla se ocitá mezi mlýnskými kameny. Marta si stěžuje na bolesti břicha. Nikdo jí žlučníkové záchvaty nevěří, protože před doktory vždycky přejdou. Kristýna přesto přispěchá i s Petrem, ten opět objektivní potíže nezjistí. Kristýna i tak zůstává s mámou. Zdena ji varuje, aby Martě nepodléhala - Marta podobně rozeštvala ji a jejího bývalého muže. Kristýna od Marty odchází, jenže té se doopravdy přitíží. Volá si záchranku a musí na operaci. Kristýna si to pak vyčítá. Pusenský se přimluví za Adama, aby mohl na stáž. Jako náhradu doporučí přijmout Lukáše. Na toho naléhá Gábina, aby místo přijal - pak by mohla nastoupit také ona.

Adamovská on-line: Brzy se o mě začnete bát

18. září 2009 v 18:29 MUDr. Běla Valšíková


Herečka Zlata Adamovská


Nepříjemná budoucnost čeká v Ordinaci postavu Zlaty Adamovské, svéráznou pediatričku Bělu Valšíkovou. "Budete se o mě bát!" vzkázala svým fanouškům v patečním on-line chatu. Lidé se jí také ptali, s kým se jí v Ordinaci nejlépe hraje, jaké to je být babičkou nebo jaké scény má a nemá ráda.
Víte, co čeká MUDr. Bělu Valšíkovou v následující sezóně? Jak bude zvládat svou ordinaci a kdy se stane zase díky Tereze Valšíkové babičkou? Nebo jaká je doopravdy herečka Zlata Adamovská a co ji právě na tomto natáčení nejvíce baví?Chatujte se Zlatou Adamovskou!

17. září 2009 v 16:21 MUDr. Běla Valšíková
Sympatická představitelka svérázné dětské lékařky - Běly Valšíkové, herečka Zlata Adamovská bude už v pátek od 14. hodiny on-line. Víte, co čeká MUDr. Bělu Valšíkovou v následující sezóně? Jak bude zvládat svou ordinaci a kdy se stane zase díky Tereze Valšíkové babičkou? Nebo jaká je doopravdy herečka Zlata Adamovská a co ji právě na tomto natáčení nejvíce baví?


Zlata Adamovská na chatu