Leden 2010

Dana Morávková už v úterý od 11. hodiny on-line!

30. ledna 2010 v 9:06 MUDr. Zdena Tichá

Chat s Danou Morávkovou

Herečka Dana Morávková, ze seriálu známa coby ředitelka Zdena Tichá, bude už v úterý od 11. hodiny na chatu. Zajímá vás, jak si poradí se dvěma muži? Dá přednost Daliborovi nebo Vladimírovi?Na to vše jse můžete ptát herečky už nyní!

EXKLUZIVNĚ: Rvačka fotbalových fanoušků

29. ledna 2010 v 13:02 Zajímavosti ze zákulisí
Ordinace v růžové zahradě 2 - Rvačka fotbalových fanoušků
V Kamenici otevřeli novou traumatologii, a i když zpočátku nebyla právě vytížena, po rvačce fotbalových fanoušků se náramně hodila. Seriáloví lékaři měli plné ruce práce a nestačili se divit, co všechno jsou si lidé schopni kvůli sportu udělat...

Tajnosti Zlaty Adamovské: Život je mnohdy těžký!

28. ledna 2010 v 14:22 MUDr. Běla Valšíková

Tajnosti Zlaty Adamovské

Další z "Tajností" pro vás odkrývá herečka Zlata Adamovská, kterou ze seriálu znáte jako dětskou lékařku Bělu Valšíkovou. Co na sebe herečka prozradila a co si raději nechala pro sebe? Více v naší reportáži z cyklu Tajnosti.

162. díl - Jen co budeš volná

28. ledna 2010 v 8:01 Díly

Primář Frynta a nová ředitelka Zdena Tichá se svou sestrou Kristýnou a docentem Valšíkem

Nová trauma ambulance nemá pacienty. Pak dojde ke rvačce fotbalových fanoušků a rázem je plno.

Nejvíc se angažuje primář Frynta, až je na pokraji vyčerpání. Mezitím se Zdena sbližuje s Vladimírem. Líbají se, on ale odmítne pokračovat. Chce ženu, která bude jen jeho, ne takovou, o kterou se bude muset dělit. Zdena má dilema. Dalibor je pořád v práci, chlad mezi nimi sílí. Hledá záminku u Marty a ona vzpomíná na svého muže - workholika. Marta ji ale nepodpoří. Zdena se nicméně rozhodne s Daliborem promluvit a rozejít se s ním. Jenže nachází Dalibora vyčerpaného - málem zkolaboval a nyní potřebuje klid. Magda s Čestmírem se domnívají, že se Jakub po incidentu s jejím mužem se svou dívkou rozešel. Věnují mu čtrnáctidenní pobyt v Londýně. Eva ale za Jakubem přijde - ví, že ho její muž napadl. Sbalila si kufry a stěhuje se definitivně za Jakubem do garsonky. Oskar je nešťastný, Martina odložila návrat, nemá hotové zkoušky. Je protivný i na Moniku a Míšu. Obě se ho tedy snaží rozveselit. Jindřich se vrací z hor s Vendulkou. Zhrzený. Nic nebylo, protože mu nestačily síly. Ani na sport, natož na lásku. Rozhodne se s tím něco udělat.

Brzobohatý přesídlil z Ulice do Ordinace

26. ledna 2010 v 14:01 Zajímavosti ze zákulisí
Herec Radoslav Brzobohatý, který si v Ulici zahrál majitele hračkářské díly Krále, se objeví v dalším seriálu. Tentokrát si zahraje Ordinace v růžové zahradě 2.

Radoslav Brzobohatý

161. díl - Nic nového pod sluncem

25. ledna 2010 v 17:07 Díly

MUDr. Lukáš Beneše, primář Dalibor Frynta a MUDr. Petr Hanák

Robert se na plastice poprvé dostane do morálního dilematu. Má možnost vzít úplatek od klientky, aby jí dopomohl k dřívějšímu termínu.

Robert má dluhy, a tak pokušení neodolá. Jakub se hádá s otcem, nemůžou nalézt společnou řeč. Tu jim pomůže najít až Magda, která se vrací z Německa. Jakub se jí svěří, že má o pár let starší přítelkyni, a bojí se, jak to Čestmír přijme. Magda ho ale podpoří a domluví, že Jakub přítelkyni přivede představit domů. Jenže na schůzku se místo ní dostaví její manžel a Jakubovi tvrdě pohrozí. Vztah Zdeny a Dalibora je v hluboké krizi, komunikují spolu jen o práci - o otevření trauma ambulance. Zdena se nad propouštěním dětského pacienta ze stacionáře setká s Vladimírem, který ji pozve na pracovní večeři. Dalibor žárlí, bojí se, že o ni přijde. Vše vrcholí jeho výstupem U čerta, který vše pokazí. Pavla varuje Vladimíra, že jeho vztah se Zdenou by mohl oddělení rozložit. Primář Frynta urychlí otevření trauma ambulance, ale jen tím popudí Pusenského a Zdenu neoslní. Kristýna se na nátlak Marty vrací do práce a uvede se skvěle - odhalí potíže u jedné z pacientek. I s Petrem se zvolna smiřuje, jenže vždycky nakonec šlápne vedle.

Nová šéfka Ordinace? Lenka Hornová!

23. ledna 2010 v 12:05 Zajímavosti ze zákulisí

Bývalá moderátorka pořadu Prásk Lenka Hornová se stala novou šéfovou seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde převzala roli hlavní producentky. Co čeká diváky? Smrt spousty postav!

Tým kamenických lékařů v novém roce posiluje

22. ledna 2010 v 19:10

Herec Petr Konáš jako MUDr. Robert Šambera

Již v lednu jste se v seriálu Ordinace dočkali nové posily. V dílu, nazvaném Jedeme v tom společně, měli diváci možnost poprvé poznat novou posilu lékařského týmu - mladého doktora Roberta Šamberu, kterého ztvárňuje herec Petr Konáš.

Ordinace v novém roce pokračuje výbornou sledovaností

22. ledna 2010 v 19:06 Bonusy

Odvysílaný díl dne 12.1.2010 nejoblíbenějšího televizního seriálu současnosti z prostředí kamenické chirurgie Ordinace v růžové zahradě 2 přilákal k obrazovkám rekordní počet diváků v cílové skupině D15+.

160 díl - Akce Kristián

20. ledna 2010 v 16:11 Díly
Ordinace 6

Roberta dostává první trhliny. Ukáže se, že není tak nezištný, jak se dělá.

Oskar konečně odatestuje! Přátelé mu uspořádají večírek ve stylu filmu Kristián. Monika odhalí Oskarovu dávnou ránu - jeho rodina o něj nestojí a jediný člověk, kterému na něm záleželo, režisér Šerý, mu zmizel z očí. Rozhodne se mu pomoci. Dalibor se chce usmířit se Zdenou, a tak ji zve do baru na Oskarovu oslavu. Kvůli pacientovi ale dorazí pozdě a minou se. Jejich krize trvá dál. Vladimír s Eduardem se díky případu chlapce s obrnou rozhodnou zřídit poradnu pro hendikepované děti. Eduard chce přibrat Roberta, Vladimír Zdenu. Ta odmítá, má strach z důvěrnosti. Když se ale nedokáže sejít s Daliborem, jede s Vladimírem na návštěvu stacionáře. Robertovi vše vychází. Až na drobné potyčky s Pusenským je dál hvězdou chirurgie. Eduard však o něm začne pochybovat, když Robert odmítne jeho nabídku na projekt poradny a upřednostní atraktivně placenou práci na plastice. Kristýna se od Čestmíra dozví, že je zdravá a mohla by do práce. Nechce se jí, ale Petr s ní zase nechce vysedávat doma. Jejich manželství prochází prvním konfliktem, který Kristýna řeší tradičně - sebere se a utíká k mamince.

159. díl - Potřebuji čas

18. ledna 2010 v 8:00 Díly

Dominik je ohrožen na životě! Stres kolem jeho záchrany ukáže Zdeně pravý postoj Dalibora k otázce dítěte.

Ivo Slavík je Elišce nevěrný se sekretářkou Petrou. Jenže je přistihne její snoubenec a v nepřehledné bitce Petru vážně zraní. Pro Elišku je to poslední kapka. Když Ivo vidí, jak Elišce pomáhá Vladimír, popere se s ním. Ničeho tím ale nedosáhne. Zdena se přičiňuje o miminko. Idylu však naruší Sylva, která přiveze Dominika. Ukazuje se, že Dalibor zcela zapomněl, že ho má hlídat. Nemá na Dominika čas, a tak ho svěří Aničce. Dítě vytrvale pláče, teprve Robert odhalí apendicitidu. Stres kolem operace vrcholí hádkou se Zdenou, v níž Dalibor přizná, že další dítě nechtěl a nechce; souhlasil jen kvůli ní. Pro Zdenu je to zásadní zjištění - bere si čas na rozmyšlenou, neví, jak dál. Robert vystresuje Oskara, když mu zkritizuje atestační práci. Sebedůvěru mu dodává Monika, a to se osvědčí, když Oskar bezvadně ošetř í MUDr. Vyhnánka, o němž - na rozdíl od Moniky - netuší, že je členem atestační komise.

Hlasujte pro Ordinaci v růžové zahradě 2 v anketě ANNO 2009

16. ledna 2010 v 14:02 Bonusy
Ordinace v růžové zahradě 2 - nominace ANNO 2009

Váš oblíbený seriál jste loni zvolili pořadem roku a Zlatu Adamovskou jako Ženu roku. Jak to dopadne letos, záleží jen na vás!
Také si seriál plný dramatických příběhů kamenických lékařů, chirurgů, pediatrů a gynekologů získal vaše srdce a stal se neodmyslitelnou součástí vašeho života? Posílejte hlasy Ordinaci a jejím hercům!

Lyžák

16. ledna 2010 v 12:06 Míí kecy

Ahujky navštvěvníci =)
Chtěla bych se Vám omluvit, že příští týden se na blog nedostanu ...... jedu se třídou na lyžák a internet a počítač tam asi těžko najdu =) ...... ale příští díly Ordinace na blog dám ještě než pojedu, aby jste věděli co se v Ordinaci bude dít .... ale s novinkami nepočítejte ...... takže si příští týden pěkně užitje jako já ..... =)
Terka (majitelka blogu)

Dana Morávková: Jednou druhé dítě určitě bude!

15. ledna 2010 v 13:41 Zajímavosti ze zákulisí
Ordinace v růžové zahradě 2 - Zdena a Dalibor debatují o miminku
I když šlo v této seriálové scéně o docela vážné životní rozhodnutí, jestli mít, či nemít dítě, herci
Jan Šťastný a Dana Morávková se náramně bavili. Proč by taky ne, když oba již v reálu děti mají, a tak se jich tato diskuze týkala jen seriálově.

My jsme si na chvilku vzali stranou představitelku ředitelky kamenické nemocnice Danu Morávkovou, se kterou jsme téma "děti" probrali do posledního puntíku.

158. díl - Chci, abys byla štastná

14. ledna 2010 v 8:30 Díly

Zdena stále více tlačí na Dalibora, aby se vyslovil k otázce dítěte. Ten se brání, nechce ji zranit, není totiž předsvědčený, že by dítě chtěl.

Rozhodnout se, mu pomůže případ těhotné pacientky, jejíž dítě dvakrát zachrání. Stále ale víc plní přání Zdeny, než že by sám toužil po rodičovství. Čestmír řeší s Lucií problém s Jakubem. Zjistí, že Katka se s ním rozešla, zároveň vše naznačuje, že má Jakub novou známost. Jakub však otce i s Lucií přesvědčí, že žádnou slečnu nemá. Eliška je zoufalá - ví, že ji manžel podvádí. I Katka má podeřzení a rozhodne se ověřit si ho. S Matym Povýšilem, se kterým teď chodí, otce stopuje a nachytá ho na rande se sekretářkou. Eliška sice Ivovy ostře vyhrožuje rozvodem, ale zesláblá se hroutí před Vladimírem. Běla žárlí na Roberta, protože Eduard ji kvůli němu nechává v Růžovce stále častěji samotnou. Robert dokáže na její výčitky zareagovat tím nejlepším způsobem - v ordinaci jí pomůže - a podaří se mu získat Bělu na svou stranu. Stejně tak to válí s Monikou a balí jí na triky s Jamesem Bondem. Když už se zdá, že to zabírá, zkazí to nerozvážná zmínka o Oskarovi. Ten totiž vypomůže Monice s hlídáním Míši a na oplátku ho ona doučuje k atestaci. Veverka si ovšem myslí, že Ti dva spolu spí - a připomíná Oskarovi Martinu.

157. díl - Jedeme v tom společně

13. ledna 2010 v 12:24 Díly

Herec Ladislav Ondřej jako Jakub Mázl

V dalším pokračování Ordinace v růžové zahradě 2 se bude řešit problém, se kterým se v dnešní době potýká mnoho žen.

Zdena se dozvídá, že ze zdravotních důvodů by měla mít dítě co nejdřív. Jenže Dalibor jakoby nic nechápal. Jak byste si s takovou situací poradili vy?


Čokoládové bonbonky podle Markéty Plánkové

11. ledna 2010 v 13:57 MUDr. Magda Tárová

Recept Markéty Plánkové - čokoládové kuličky


Tento recept nám poslala představitelka Magdy Tárové, herečka Markéta Plánková. A i když prý čokoládové kuličky nejsou její nápad, má recept odzkoušený a moc jí chutná.

Čokoládové bonbonky

6 ks sušenek - Vlnky s příchutí tiramisu
50 g másla
1 lžíce rumu
50 g lískových oříšků
čokoláda na obalení

Vlnky podrtíme, promícháme s rumem a máslem, přidáme nasucho opražené a nahrubo sekané oříšky a vypracujeme kompaktní hmotu, ze které tvoříme malé kuličky. Dáme je vychladit alespoň na dvě hodiny do lednice a poté je obalíme v rozpuštěné čokoládě a opět necháme na fólii vychladnout v lednici.
Pokud se bonbonky zabalí do krásné krabičky, je to báječný dárek pro kamarády...

Co v Novém roce 2010???

11. ledna 2010 v 13:55 Míí kecy
TOPlist

Vím že to s Ordinací nemá nic společného, ale musela jsem to sem dát ..... 1119 náštěvníků to je docela dost, alepoň myslím =) a mám z toho velkou radost =). Jsem ráda, že na můj blog vůbec někdo vleze, takže ........ VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM, KTEŘÍ BYLI NA MÉM BLOGU, BYCH CHTĚLA MOC PODĚKOVAT ...... možná je tu někdo, kdo na můj blog chodí pravidelně ... a jsem za to MOC RÁDA!!

Přes Vánoce moc novinek z Ordinace nebylo, protože se ani nevysílalo ...... ale jak už jstě fanoušci Ordinace v růžové zahradě vědí, zítra 12.1.2010 se zase po Vánoční pouze začně pravidelně v úterý a ve čtvrtek Ordinace v růžové zahradě 2 VYSÍLAT!!

Budu se sem snažit dávat co nejaktuálnější články, přímo z natáčecího placu, různé rozhovory a chaty s herci z Ordinace. Také jste si určitě všimli, že jsem dává, zvláštní rozhovory , které se jmenují "Tajnosti" .... tak ty se také na mém blogu taky určitě objeví a to není zdaleka všechno ... takže se opravdu máte na co těšit!! =)

Mějte se hezky ...... Terka ( majitelka blogu)

Jitka Smutná: Losos s krevetami a olivový chlebíček

7. ledna 2010 v 15:46 Věra Barnová
Recept Jitky Smutné - losos
Herečka, která v Ordinaci hraje, jak jinak než výbornou kuchařku a také babičku Marka Barny v jedné osobě, si pro vás v předvánočním čase přichystala hned dva recepty. Lososa s krevetami a olivový chlebíček rozhodně nikdo neodmítne.

Šárka Baborovská: Končí s Ordinací?

6. ledna 2010 v 12:28 Média napsala

Už nadpis článku zní děsivě, ale je to skutečně tak. Hlavní producentka Ordinace růžové zahraě 2 Šárka Baborovská pravděpodobně s Ordinací již brzy nebude mít moc společného.