Březen 2010

179. díl - Ať to sviští

29. března 2010 v 20:06 Díly

Ordinace 169. díl - Kristýna Tichá

Pátrání po Kristýně je marné. Přijíždí však Petr a dozvídá se, jaká je situace. Zpackané manželství léčí prací, Kristýnu odmítá hledat a o syna se nezajímá, tuší, že nebude dobrý otec.

Zlomí ho případ rodiny Kameníčkových. Lukášovi pak dá najevo, že mu syna nepřenechá. Vladimír se chystá na operaci Pavlíka Šídla. Jeho otec nabízí úplatek, aby to šlo rychle. Vladimír odmítne, ale Robert panu Šídlovi namluví, že on i Eduard pouze nechtějí vzít peníze tak okatě. Nabízí sebe jako prostředníka. Šídlo mu peníze dá a on je strčí do kapsy. Mezitím dál okouzluje Terezu, kterou přizve k rehabilitaci Pavlíka. Eduard je šťasten, že se Tereza zajímá o doktořinu. Když si ji přijede vyzvednout Radek Beneš, Tereza se rozhodne zůstat - "kvůli Pavlíkovi". Robert se od Brigity dozví, že se koná ilegální pokerový turnaj. Chce se zúčastnit a výhrou smazat své dluhy, ale musí sehnat základní vklad. Zároveň se dozví, že Kristýna utekla do Hamburku na zaoceánskou loď, na které bude dělat krupiérku. Monika zve Čestmíra na začátek fotbalové sezóny. Ten pilně trénuje a Magda žárlí. Oskar se vrací - najde Moniku ve veselém hovoru s Čestmírem; jakoby oba neřešili vážnou situaci. On sám je ze své nevěry čím dál víc rozložený.

Veronika Jeníková v úterý od 12:30 on-line!

29. března 2010 v 20:03 Vendulka Čížková

Veronika Jeníková na chatu s vámi

Sympatická herečka, která ztvárňuje svéráznou, ale zároveň velmi milou sestru Vendulku, Veronika Jeníková, bude už v úterý chatovat od 12:30 ! Co vás na ní nejvíce zajímá? Ptejte se už nyní!

Herci asistovali dokonce na operačním sále!

25. března 2010 v 19:05 Bonusy

Ordinace - herec Jan Šťastný jako chirurg

Před nedávnem jsme vám přinesli zprávy o tom, že herci Ordinace si na vlastní kůži vyzkoušeli své seriálové povolání. Dnes pro vás máme další várku odvážlivců, v čele s Danou Morávkovou, Janem Šťastným a Zlatou Adamovskou, kteří navštívili sály Fakultní nemocnice Motol.

Zlata Adamovská on-line: 26 let s manželem by nám mohli mnozí závidět!

25. března 2010 v 18:56 MUDr. Běla Valšíková

Zlata Adamovská byla na chatu

Další z nominovaných na cenu TýTý je herečka Zlata Adamovská. Pošlete svůj hlas v anketě TýTý nejen Ordinaci v růžové zahradě 2, ale také Zlatě Adamovské alias MUDr. Běle Valšíkové! Rozhodnout můžete právě vy o tom, jestli se herečka Zlata Adamovská konečně umístí! Hlasovat můžete už nyní až do 26. března, tak si pospěšte!

Chatujte už zítra od 14. hodiny se Zlatou Adamovskou, nominovanou na TýTý!

23. března 2010 v 19:05 MUDr. Běla Valšíková
Herečka Zlata Adamovská jako MUDr. Běla Valšíková
Další z nominovaných na cenu TýTý je herečka Zlata Adamovská. Pošlete svůj hlas v anketě TýTý nejen Ordinaci v růžové zahradě 2, ale také Zlatě Adamovské alias MUDr. Běle Valšíkové! Rozhodnout můžete právě vy o tom, jestli se herečka Zlata Adamovská konečně umístí! Hlasovat můžete už nyní až do 26. března, tak si pospěšte!
Už zítra od 14. hodiny budete mít mžnost chatovat s další nominovanou na cenu TýTý, herečkou Zlatou Adamovskou. Co na sebe seriálová pediatrička prozradí? Pohádá se s Eduardem kvůli Robertovi Šamberovi či se snad rozejdou?


Jan Šťastný on-line: Být v nominaci na TýTý je pro mne velký závazek!

23. března 2010 v 19:01 MUDr. Dalibor Frynta

Herec Jan Šťastný

I letos je tu pro vás nejpopulárnější anketa vašich oblíbenců! Pošlete svůj hlas v anketě TýTý nejen Ordinaci v růžové zahradě 2, ale také Janu Šťastnému! Rozhodnout můžete právě vy o tom, jestli se herec Jan Šťastný konečně umístí! Hlasovat můžete už nyní až do 26. března, tak si pospěšte!

Nominovaná na TýTý Dana Morávková on-line: V životě už jsem si muže vybrala!

23. března 2010 v 18:58 MUDr. Zdena Tichá

Dana Morávková byla jako nominovaná na TýTý dnes on-line

I letos je tu pro vás nejpopulárnější anketa vašich oblíbenců! Pošlete svůj hlas v anketě TýTý nejen Ordinaci v růžové zahradě 2, ale také Daně Morávkové! Rozhodnout můžete právě vy o tom, jestli se herečka Dana Morávková umístí! Hlasovat můžete už nyní až do 26. března, tak si pospěšte!

177. díl - Budu s tebou

21. března 2010 v 12:00 Díly

Ordinace 175. díl - Oskar a Monika spolu

Oskar se rozhodne, že pojede za Martinou a přizná jí vztah s Monikou. Situace se ale komplikuje kvůli případu v nemocnici.
Nakonec přece jen Oskar odjíždí, protože Martina zkolabovala vyčerpáním - díky náročnému studiu, které si naložila, aby byla co nejdřív s Oskarem. Robert zaskakuje v Růžovce za Edu. Běla s Robertem nemluví, ten se jí přesto zastane, když dojde ke konfliktu s dělníky, kteří chtějí pomstít. A tentokrát je to Tereza, kdo zasáhne. Ta se čím dál víc kloní na Robertovu stranu. Je dokonce svědkem, jak Roberta bijí vymahači dluhů. Tereza i Eda chtějí pomoct, Běla se ale staví proti a stále odmítá vzít Roberta zpět do vily. Začíná být proti zbytku rodiny osamocená. Lukáš dál trvá na tom, že bude bojovat o svého syna. Gábině se to nelíbí a jejich spor směřuje k rozchodu. Kristýna je vynervovaná, všechno na ni padá. V zoufalství se pokusí přesvědčit Zdenu, aby si dítě vzala do pěstounské péče. Jenomže narazí na Pusenského, který s ní zdaleka nejedná v rukavičkách. Kristýna uteče, nikdo neví, kde je. Nakonec ji doveze ve vážném stavu záchranka. Čestmír radí vyčkat, porod zastavit a dát poslední kortikoidovou injekci, aby mělo dítě co největší šanci. Kristýna však odmítne. Chce rodit.

Chatujte s první nominovanou na TýTý Danou Morávkovou!

21. března 2010 v 11:32 MUDr. Zdena Tichá

TýTý 2009 - Dana Morávková

I letos je tu pro vás nejpopulárnější anketa vašich oblíbenců! Pošlete svůj hlas v anketě TýTý nejen Ordinaci v růžové zahradě 2, ale také Daně Morávkové! Rozhodnout můžete právě vy o tom, jestli se herečka Dana Morávková umístí! Hlasovat můžete už nyní až do 26. března, tak si pospěšte!

Hlasujte pro Ordinaci v anketě TýTý!

21. března 2010 v 11:29 Bonusy
TýTý 2009 - Ordinace v Růžové zahradě 2
I letos je tu pro vás nejpopulárnější anketa vašich oblíbenců! Pošlete svůj hlas Ordinaci v růžové zahradě 2 v anketě TýTý. Rozhodnout můžete právě vy a právě teď, jestli se stane seriálem roku! Hlasovat můžete také v kategorii herečka nebo herec. Anketa končí už 26. března, tak si pospěšte!

176. díl - Nevzdám se!

17. března 2010 v 9:42 Díly

Ordinace 169. díl - MUDr. Vladimír Pusenský

Vladimír se vrací z Prahy, kde absolvoval malý chirurgický zákrok. Všem tvrdí, že je v pořádku, a dotkne se ho, že se Zdena o jeho potížích zmínila Pavle.

Primář navíc Pusenskému zakáže operovat náročnější zákroky. On sice zákaz obejde hned druhý den, ale především si uvědomí, že je-li sám zdravý, musí být oporou Zdeně a její sestře. Pavla přijela kvůli Vladimírovi, ale také proto, že není v Německu spokojená. Nečekaně se v Kamenici zapojí do jedné operace a nakonec se zeptá Dalibora, zda by ji případně nevzal zpět. Kristýna leží v nemocnici, mají podezření na vážné ohrožení dítěte. Není se co divit, že špatně snáší, když se jí Petr neozývá. K tomu ji Lukáš dokonale zaskočí, že se chce k dítěti hlásit. Podezření na vážnou komplikaci těhotenství se potvrdí a je jasné, že Kristýna bude muset porodit předčasně. Robert trpí svou exkomunikací z rodiny Valšíků a přes Terezu se pokouší dostat zpět. Zdá se, že se mu to daří, z čehož má Běla oprávněně hrůzu. Tereza začíná Robertovi důvěřovat. Jindřich nutí Jonáše inventarizovat Růžovku, je na něj tvrdý. Vendulce se Jonáše zželí a začne se mu věnovat. Jonáš pozve Vendulku do divadla, ta přijímá, jenže Jindřich žárlí a sdírá Jonáše ještě víc. Ten nakonec končí v nemocnici a vypadá to, že za to může Jindřich.

175. díl - Buď já, nebo on

15. března 2010 v 9:40 Díly

Ordinace 167. díl - herci Martin Písařík, Tereza Kostková a Radoslav Brzobohatý

Oskar s Monikou plánují jít s Míšou na maškarní. Monice ale přijede na návštěvu matka a Oskar musí s Míšou jít sám. Monika je konfrontována s názory Dáši, která jí nevěru s Oskarem vyčítá. To, co minule řešil Oskar, teď stojí jako otázka před Monikou.

I ona se rozhodne pro lásku bez výčitek svědomí. Běla načapá Roberta, jak chce ve vile hrát poker o peníze. Vyhodí ho. Vzápětí přijíždí Tereza, která hledá azyl před manželskými spory. Robert toho využije a je k ní milý. Podaří se mu nahlodat i Eduarda, a tak je Běla přede všemi za tu zlou. Neustoupí však a postaví je před rozhodnutí: buď ona, nebo Robert. Petr Hanák se rozhodne odjet do Afriky na dobře placenou misi, protože jinak není schopný s Kristýnou vyjít z dluhů. Kristýnu ale v nemocnici rozruší případ muže, který odmítne svou ženu, protože porodila dítě, o kterém on ví, že není jeho. Kristýna má rázem strach, že i Petr jen hledá způsob, jak ji opustit. I když se s ní manžel loučí s láskou, ona klidná není. Navíc je sama. Udělá se jí zle, krvácí. Do nemocnice ji veze Lukáš a ona mu ve strachu o život přizná, že dítě čeká s ním. Vladimír se rozčílí nad případem tvrdohlavých pacientů. Má opět mírný záchvat a Zdena mu důrazně doporučí vyhledat lékařskou pomoc. Dokonce mu domluví konzultaci v Praze, jenomže z toho je jenom další hádka. Až ráno Vladimír pochopí, že Zdena má pravdu - už kvůli ní a Markovi nesmí dál riskovat. Sám si domluví vyšetření a odjíždí do Prahy.

Kostková: V lásce jsem velmi chápavá a s Monikou bych neměla problém!

12. března 2010 v 16:29
Co prozradila Tereza Kostková o doktorce Mandlové?

Oskar se probudil po vášnivé noci vedle své kolegyně z nemocnice Moniky Mandlové, se kterou už delší dobu tak nějak "kamarádí". S hlavou plnou výčitek kvůli ženě Martince se opije a druhý den dokonce ani nedorazí do práce.

HIATUS 12.-21.3.2010

11. března 2010 v 19:50
Ahujky návštěvníci =)

Chtěl bych se Vám omluvit, že od 12. do 21 tu nebudu. Jedu s rodinu na lyže do Francie a internet mít na dosah ruku nebudu. Díly už jsem nastavila dopředu a aktuálních novinek se příští týden nedočkáte. Díky za pochopení. :-)
Terka (majitelka blogu)

P.S. Promiňtě, ale v poseldní době už na blog vůbec nemám čas. Mám hodně školy ... furt píšeme nějaké testy, takže na počítač se dostanu dak dvakrát, třikrát týdně třeba jenom na půl hoďky, takže se moc články nepřidávám. Ale co to de, tak se snažím.


174. díl - Fair play

11. března 2010 v 19:37 Díly

Martin Písařík na chatu

Oskar se probouzí vedle Moniky, prožili krásnou noc, ale Oskar hned cítí výčitky kvůli Martince.
Ze zoufalství se opije tak, že druhý den nepřijde do práce. Monika to za něj vyřeší a vyrazí za ním.

Chce, aby se rozhodl, nemíní se trápit a nechce trápit jeho. Oskar se s ní však rozejít nedokáže; vztah pokračuje. Eva prosí Magdu, aby prohlédl její spolubydlící z ubytovny Bělorusku Oxanu, která má zdravotní problémy, ale nechce do nemocnice. Vyjde najevo, že Oxana tajila těhotenství, a s Čestmírovou pomocí porodí v Růžovce. S dítětem uteče, Čestmír i Magda se děsí, že dojde k tragédii. Oxana ale nedokáže dítě nechat na ulici a nakonec jej dá do babyboxu. Jindřich, nový majitel Růžovky, odmítá zaplatit vyražené dveře v pediatrické ordinaci. Oznámí Vendulce, že má pro ni překvapení. Ta se děsí, že ji chce požádat o ruku. Jindřich jí však místo prstýnku věnuje klíč od Růžovky. Nakonec se Jindřich i díky Vendulce uvolí dveře zaplatit. Marek se vrací z Německa a chce jít s Vladimírem na horskou dráhu. On má ale stále díky svým zdravotním obtížím strach. Před Zdenou se překoná, ale v zábavním parku selže - na atrakci se vůbec neodváží. Zdena s ním jeho problém řeší, Vladimír si však slabost připustit nechce, a už vůbec ne nutnost lékařské pomoci. Začíná se to negativně projevovat i na jejich vztahu.

173. Díl - Jdu za láskou

9. března 2010 v 19:43 Díly

Herečka Veronika Nová

Vladimír Pusenský má otřesené sebevědomí, které zapříčinilo malé selhání na sále. Nechce nikomu přiznat pravý stav věcí, ani Zdeně se nedokáže svěřit. Jenže jeho nejistoty si všimne i primář Frynta…

Sylva s Matyášem se pokoušejí dát dohromady rozpadlý vztah. Jenže Robertův přízrak straší Matyáše příliš silně. Šťastnému konci paradoxně napomůže, když Robert neomaleně žádá zpátky svůj dar - briliantový prsten. Sylvě konečně dochází, do jak nízkého člověka se zamilovala, a odjíždí s Matyášem. Lenka je připravena koupit Růžovku, ale těsně před hovorem s Marií pomůže odvézt Bělinu pacientku do nemocnice. Když se vrátí, je Růžovka už prodaná jinému kupci. Je to Jindřich, který se rozhodl Růžovku před Lenkou "zachránit". Lenka však obviňuje ze spiknutí Eduarda a Bělu, protože kvůli plánům v Kamenici dala v Lyonu výpověď. Lenka tedy spěchá do Francie a Běla s Eduardem začínají tušit, že ani Jindřich nebude ideální pán domu. Oskar je opět opouštěn. Tentokrát se z šéru do domu s pečovatelskou službou stěhuje Gustav Šerý. Monika se snaží Oskara rozptýlit, ale díky tomu oba překročí hranici, kterou dosud tak úzkostlivě střežili…

Chatujte s Petrem Rychlým už ve čtvrtek od 14. hodiny!

9. března 2010 v 19:35 MUDr. Čestmír Mázl

Chat s Petrem Rychlým

Usměvavý herec, který již od začátku seriálu ztvárňuje gynekologa Čestmíra Mázla, Petr Rychlý, bude chatovat už ve čtvrtek od dvou hodin na Nova.cz! Co vás kolem herce nejvíce zajímá? Ptejte se!

Rádi byste věděli, jestli se Čestmírovi a Magdě podaří konečně vytoužené miminko? Jak to bude nadále pokračovat s Jakubem a jeho starší milenkou? Byl by herec sám tak přísný ke svým synům? To a ještě mnohem více se dozvíte v on-line rozhovoru s hercem!
Ordinace včera opět zabodovala!

3. března 2010 v 18:49 Bonusy

Ordinace koláč sledovanosti

Nejsledovanější televizní seriál TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2 u svých diváků opět zabodoval. Včerejší díl s názvem "Do smrti dobrý" byl z hlediska podílu na sledovanosti nejúspěšnější od září 2009 hned ve dvou kategoriích.

Praha 3. března 2010 - Nejoblíbenější seriál TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2 zaznamenal další divácký úspěch. Včera odvysílaný díl nazvaný "Do smrti dobrý" byl s rekordním podílem na sledovanosti 57,82% v cílové skupině diváků starších 15 let nejúspěšnější od září 2009. V absolutních číslech to znamená, že osudy kamenických lékařů si na svých obrazovkách včera nenechalo ujít 2 363 tisíc diváků této věkové kategorie. Další divácký rekord od září 2009 byl včera zaznamenán v cílové skupině divaček Ž25-34, kdy podíl na sledovanosti vystoupal na 72,31%. V cílové skupině 15-54 dosáhl včerejší díl Ordinace v růžové zahradě 2 sharu 60,44%.

172. díl - Typický svatební úraz

3. března 2010 v 18:41 Díly

Ordinace 169. díl - MUDr. Vladimír Pusenský

Pusenský zažívá šťastné období a cítí se ve formě. Ujímá se s primářem operace Marie Johnsson, která se zranila na svatbě.

Ještě aktivnější je pak při náhlé cévní příhodě jiného pacienta, kterého operuje se Zdenou. Při zákroku ho poprvé v životě postihne krátká srdeční slabost a on málem řízne vedle. Vyčítá si to jako selhání, starost Zdeny o své zdraví ale ostře odmítne. Sylva váhá, jestli zavolat Matyášovi. Nechá se vytáhnout na sáňkování, při kterém srazí dítě. Zranění je vážné, za Sylvou přijede Matyáš a je jí oporou. I přes zákaz operuje Robert. Primář Frynta uzná jeho zásluhu na záchraně chlapce a uvažuje o odvolání zákazu operací. I Sylva mu projeví vděk - to vidí Matyáš. S pocitem, že Sylva pořád víc stojí o Roberta, odjíždí. Dalibor žádá Moniku, aby přijala funkci zástupce primáře. Ona váhá, ale nakonec souhlasí. Oskar sice její povýšení schvaluje, ale neubrání se pocitu, že Monika se mu tím vzdálí. Marie je po operaci v nemocnici. Pedro nechce strávit svatební noc bez ní, a tak si z nemocnice novomanželku vypůjčí. Svatba má následek - Marie odjíždí a musí tedy prodat Růžovku, což je rána pro Čestmíra, Bělu i Eduarda, na odkup nemají prostředky. Větší šok utrpí, když jim Lenka oznámí, že vilu kupuje ona. Magda se chystá na poslední kontrolu do Německa. Vrací se s báječnou zprávou: vše je v pořádku, může otěhotnět!

171. díl - Do smrti dobrý

3. března 2010 v 18:40 Díly

Herečka Milena Steinmasslová jako Lenka Šamberová

Do vily Valšíků dorazí Lenka Šamberová. Místo aby zpacifikovala Roberta, vyčte Eduardovi, že se o "Robího" dost nepostaral. Navíc má v plánu se zdržet déle…
Sylva odjede na hory, kam za ní má přijet Robert, a nechá Dominika u Dalibora. Ten ji zastoupí jako otec, a tím zapůsobí i na Zdenu. Robert za Sylvou ale nepřijede a její situací vydírá a provokuje primáře. Ten reaguje jasně - dává mu výpověď ve zkušební době. Doktoři si nevědí rady s pacientkou trpící nevysvětlitelnými perforacemi střeva. Je to ale právě Robert, kdo objeví bizarní příčinu. Zapůsobí tím na Eduarda, který se rozhodne ho hájit. Odmítne nabídku primáře na post zástupce, protože Frynta se Robertovi mstí z osobních důvodů. Na stranu Eduarda se postaví i Zdena. Magda a Čestmír se seznámí s vášnivým Argentincem Pedrem, nápadníkem Marie Johnsson, a hned je z toho rodeo. Marie je ale překvapí, láska jí velí odjet s Pedrem do Argentiny. Monika dostane ručně pletené svetry od mámy a jedním obdaruje Oskara. Oskar si po rozmluvě s Šerým uvědomí, že Moniku nechce ztratit - jako kamarádku. Nabízí jí čisté přátelství, ale hned je jasné, že to bude hodně těžké. Šerý se potkává s Elenou - bývalou střihačkou svých filmů a aktivní důchodkyní. Svítá mu naděje na pozdní lásku.