Herci asistovali dokonce na operačním sále!

25. března 2010 v 19:05 |  Bonusy

Ordinace - herec Jan Šťastný jako chirurg

Před nedávnem jsme vám přinesli zprávy o tom, že herci Ordinace si na vlastní kůži vyzkoušeli své seriálové povolání. Dnes pro vás máme další várku odvážlivců, v čele s Danou Morávkovou, Janem Šťastným a Zlatou Adamovskou, kteří navštívili sály Fakultní nemocnice Motol.

Nedávné otevření oddělení trauma ambulance, díky kterému diváci nejsledovanějšího seriálu současnosti Ordinace v růžové zahradě 2 mají možnost být o krok blíž operacím probíhajícím v kamenické nemocnici, zavedlo primáře Dalibora Fryntu, kterého představuje herec Jan Šťastný, do nemocnice v Motole na opravdový lékařský zákrok.
 Na operačním sále chirurgického oddělení přihlížel laparoskopické operaci žlučníku, na dalším sále byl přítomen operaci loketního kloubu. K možnosti nahlédnout pod pokličku opravdovým lékařům a vidět, co obnáší seriálová profese v praxi, Jan Šťastný dodává: "Měl jsem poprvé možnost vidět laparoskopický zákrok a pro mě jako pro laika to bylo velmi zajímavé, nahlédnout do lidských útrob."Herečka Zlata Adamovská alias pediatrička Běla Valšíková svou návštěvou dětského oddělení kliniky hematologie a onkologie velmi potěšila pacienty, jejich rodiče a také zdravotnický personál. Protože osazenstvo oddělení patří mezi pravidelné diváky seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, mluvilo se také mimo jiné o natáčení populárního seriálu. Na oddělení dětské neurologie si navíc Zlata Adamovská s malými pacienty a přítomnými zdravotními klauny dokonce zazpívala. Společně strávené odpoledne bylo pro pacienty milým zpestřením pobytu v nemocničním prostředí.
"Měla jsem radost, že moje návštěva dětských pacientů v Motolské nemocnici potěšila i samotné děti. Pro mne byla velmi inspirativní. Přístup personálu, lékařů i zdravotních sester k malým pacientům byl velmi laskavý, a přesto profesionální, pro mne pak velmi inspirativní pro moji roli pediatričky Valšíkové v Ordinaci. Jako máma dvou dětí vím, jaké to je, když mají nějaké zdravotní problémy. Držím palce všem dětem, které tráví čas v nemocnici, aby se co nejdřív uzdravily, a doufám, že jsem jim ten pobyt trochu zpříjemnila," dodává Zlata Adamovská.Ředitelka kamenické nemocnice MUDr. Zdena Tichá, kterou v nejsledovanějším seriálu současnosti Ordinace v růžové zahradě 2 představuje herečka Dana Morávková, si vyzkoušela svou profesi kardiochirurga a cévaře na vlastní kůži a zavítala na oddělení Kardiochirurgické kliniky nemocnice v Motole.
Pod dohledem přednosty oddělení doc. MUDr. Marka Šetiny CSc. se seznámila s chodem oddělení, dozvěděla se různé zajímavosti - jako například že operace srdce trvá cca 3-4 hodiny, že na oddělení jsou převážně mužští pacienti apod. Poté navštívila lůžkovou část Jednotky intermediální péče, místnost, kde se provádí echokardiologické vyšetření, a také oddělení JIP kardiovaskulární chirurgie.
Nakonec se podívala na operační sál, kde právě probíhala operace srdečního bypassu. Dana Morávková k návštěvě kardiochirurgie dodává: "Byl to úžasný zážitek! Možnost vidět na vlastní oči práci lékařů při operaci srdce, prohlédnout si celé oddělení, navštívit pacienty." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama